RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  A eshte lufta ne prag ne IRJM ???

  Share
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  A eshte lufta ne prag ne IRJM ???

  Mesazh nga biligoa prej Fri 09 Jan 2009, 22:26

  A eshte lufta ne prag ne IRJM ???

  Te nderuar forumiste, duke analizuar te gjitha ngjarjet qe kane ndodhur ne IRJM keto vite ne lidhje me Shqiptaret, c'do dit publikohen lajme qe acarojne mardhenjet nder-etnike dhe ve ne pyetjen "Egzistimin e shtetit" per Shqiptater qe jetojne aty, ku nuk kane as te pakten fuqi ekzekutive per te ndhimuar qytetaret qe i perfaqesojne....

  Ketu nje shembull eshte hapja e paraleleve Shqiptare ne pjesa te ndryshme te vendit, ku per dy mandate edhe pse ministri i arsimit ka qene Shqiptar, nuk ka pas fuqi te hap paralele shtes....

  Pra besoj se vihet ne pyetje arsyja e te jetuarit ne kete Shtet keshtu sic eshte??

  A duhej te nenvlesohemi dhe tallhemi nga pala sllave ne kete nivel, A duhej qe kerkesat tona legjitime te bien vazhdimisht me vesh te shurdher??

  A duhej ta pranojme dhe durojme vrasjet dhe arrestimet e bijte me te mire te kombit, qe ishin dhe jane gati te japin jeten per kete toke??

  Eshte e ditur se sllavi kupton vetem pushken e Shqiptarit dhe pa rrezikun e Pushkes Shqiptare ate lozin me ne si macja me miun!!!!

  Deri kur keshtu ??? U degjenerua dhe nenvlersua lufta pothuajse 100% ne c'do aspekt, Por nuk besoj se durohet me!!!

   Ora është Tue 20 Mar 2018, 03:21