RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  Samaras: IRJM do të ndahet mes Shqipërisë e Bullgarisë

  Share
  avatar
  biligoa
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 308
  Join date : 08/01/2009
  Location : MK. DIBËR

  Samaras: IRJM do të ndahet mes Shqipërisë e Bullgarisë

  Mesazh nga biligoa prej Mon 12 Jan 2009, 21:37

  Ministri i sapoemëruar grek i Kulturës, Antonis Samaras ka deklaruar se IRJ e Maqedonisë do të shpërbëhet dhe nuk do të ekzistojë si subjekt i vetëm. Samaras, i njohur për qëndrimet e tij radikale dhe nacionaliste, këtë deklaratë e ka dhënë në një intervistë për televizionin shtetëror grek ERT.

  Sipas tij, Greqia nuk duhet të frikësohet nga Shqipëria "e Madhe" apo Bullgaria "e Madhe", të cilat do të krijohen pas shkatërrimit të IRJ të Maqedonisë. 

  “Besoj se shumë shpejt Shkupi nuk do të ekzistojë si subjekt i vetëm. Kjo do të thotë se koha është në anën tonë, dhe praktikisht është në anën tonë, për shkak se mendoj se ata nuk do të kenë sukses që të ruajnë unitetin, i cili tani nuk ekziston”, ka thënë ai, për të shtuar se, “Greqia është një forcë në zhvillim dhe me popullsi më të madhe dhe nuk ka pse të frikësohet”. 

  http://www.telegrafi.com/?id=3&a=2228

   Ora është Mon 19 Mar 2018, 06:21