RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  KFORI gjen municione në Grashticë

  Share
  avatar
  shqipo
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 59
  Join date : 05/01/2009

  KFORI gjen municione në Grashticë

  Mesazh nga shqipo prej Mon 26 Jan 2009, 17:03

  KFORI gjen municione në Grashticë
  Në fshatin Grashticë të komunës së Lipjanit, trupat e KFOR-it kanë gjetur një sasi të madhe municioni. Gjatë një kontrolli në këtë pjesë, KFOR-i ka gjetur mbi njëqind raketa anti-tank, një mbushje për raketë dhe rripa municioni për armë të vogla.

  Kjo sasi municioni është gjetur dhe konfiskuar nga Njësia Vepruese Shumëkombëshe Qendër. Menjëherë pas gjetjes së kësaj sasie municioni, ekipet për Shkatërrimin e Mjeteve Eksplozive, të shoqëruara me njësi të qenve janë dërguar në vendngjarje dhe në mënyrë te sigurt kanë larguar municionin i cili më pas është vendosur në kampin “Victoria”. Më vonë, sipas zyrtarëve të KFOR-it, në këtë zonë ka pasur edhe një kontroll tjetër për ta siguruar qetësinë dhe sigurinë e qytetarëve. “Municioni do të shkatërrohet gjatë ditëve në vijim”, thuhet në njoftimin e trupave të KFOR-it.

  Sipas tyre, operacioni demonstron përkushtimin e vazhdueshëm të KFOR-it në ruajtjen e një ambienti të qetë e sigurt në Kosovë. Bazuar në të dhënat e KFOR-it, vetëm në vitin 2008, njësitet e KFOR-it kanë gjetur dhe shkatërruar rreth 1 mijë e 400 armë, 1 mijë e 800 mjete të pashpërthyera dhe mbi 54 mijë 000 municione.


  http://www.gazetaexpress.com/index.php/artikujt/lexo/1651/C4/C16/

   Ora është Mon 19 Mar 2018, 06:21