RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk . PER ANTARSIM NE FBKSH-AKSH JU LUTEM JEPNI TE DHENAT NE E-mail : fronti-web@hotmail.com

identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit

» PER SHQIPEN
Wed 30 Mar 2011, 23:21 nga erald nuhaj

» KU JANE POETET
Wed 12 Jan 2011, 20:37 nga shaban cakolli

» NJE GJAKE, NJI GJUHE
Sat 11 Dec 2010, 14:57 nga biligoa

» Alarm Ne IJRM gjendja kaotike
Wed 17 Feb 2010, 23:10 nga refik

» emblema e UKSH-se
Thu 17 Dec 2009, 02:12 nga UKA

» Faton Osmani dënohet tre vjet burgim si pjestar i AKSH-së !!
Thu 26 Nov 2009, 00:21 nga UKA

» REAGIM I AKSH-SË
Wed 28 Oct 2009, 23:52 nga AKSH

» A na duhet aleanc shqiptaro-kroate.
Tue 27 Oct 2009, 02:49 nga urani29

» MOSKOORDINIMI I FORCAVE VEPRIMTARE
Mon 26 Oct 2009, 02:06 nga AGU

RIBASHKIMI I SHQIPËRISË... e vetmja alternativë! www.fbksh-aksh.tk   Free counter and web stats

                                                               Free counter and web stats

  FEMRA NE OPINIONIN E MASHKULLIT

  Share
  avatar
  AGU
  Toger
  Toger

  Numri i postimeve : 114
  Join date : 05/01/2009

  FEMRA NE OPINIONIN E MASHKULLIT

  Mesazh nga AGU prej Mon 02 Feb 2009, 11:19

  Nezir Myrta / VEÇ SHQIPJA LINDË BIJË TË SHQIPES!

  (fjalë të urta origjinale)

  - Femra është veshguese - mashkulli është synues

  (fjala vëzhgim, vëzhgues/e është gabim, se ka të bëj me veshin, fjalë e re për ne)

  - Femra është zemra e mashkullit - mashkulli është syri i femrës!

  - Femra dashurohet në zemrën e mashkullit (guximin) - mashkulli dashurohet në sytë e femrës (bukurinë e dashurisë)!

  - Sytë e femrës janë bukuria e dashurisë! BUKURIA E DASHURISË.

  - Femra është bukuria e dashurisë - mashkulli është dashuria e bukurisë!

  - Syri i femrës është dashuria - zemra e mashkullit është guximi (zemërnik)

  - Femra dëgjon, veshgon edhe mizën dhe nuk e veshgon britmën!

  - Femra e mirë nuk të flet nga dhoma tjetër, por ofrohet bukur symësy.

  - Nëse femra krahasohet me trëndafilin - gjembat janë mashkulli.

  - Femra me mashkullin - trëndafili me gjëmba!

  - Gjembat janë roja e trëndafilit, roje e padiktuar veç kur të shpojnë.

  - Femra pa mashkull - trëndafili pa gjëmba, e merr gjithkush kur të don (ajo).

  - Femra e mirë njihet duke i larë enët.

  - Femra pa mashkull - vida pa shraf - mashkulli pa femër si shrafi pa vidë - nuk vyen gjë, le të punojnë sa të dojnë - kot!

  - Femra ruhet nga larg - shtëpia ruhet nga jashtë!

  - Nëse Eva është pjesë kofshe e Adamit - ai mbanë zemrën e saj.

  - Femra është e etshme dhe e uritur vetëm në zemër, e mashkulli është i etshëm dhe i uritur vetëm në shpirt.

  - Femra është zemra e mashkulli është shpirti.

  - Shpirt e zemër - mashkull e femër!

  - Femra don - mashkulli din!

  - Femra nuk mund të jetojë pa fjalën zemër - e jeton pa zemër, se mashkulli është zemra e saj!

  - Asnjë femër nuk ka zemër posa të bie në dashuri!

  - Femra ka zemër - vetëm kur është pa burrë!

  - Femrën e mbanë gjallë fjala fjalë, apo fjala punë e burrit!

  - Fëmia është bima e zemrës së femrës.

  - Femra pa fëmij është si ara pa bimë, lavro e mbjell e kurrë nuk mbinë bima.

  - Femra pa fëmij është mund i Sizifit!

  - Femra është pa zemër - ai që ia jep, ia falë, pulësi i tij rrah në femrën.

  - Femra është zemra e mashkullit.

  - Femra është zemra!

  - Femra është pulësi i zemrës së mashkullit, e mashkulli është frymëmarrja e femrës!

  - SHQIPJA LINDË BIJË TË SHQIPES! (fillova për pak nga një, e doli shumëWink

  origjinal, nga unë - prit, kam edhe...

   Ora është Mon 19 Mar 2018, 06:21